Strona główna » Wkrótce otwarcie hotelu Barceló Warsaw Powiśle

Wkrótce otwarcie hotelu Barceló Warsaw Powiśle

przez Redakcja

Pierwszy w Polsce hotel sieci Barceló niebawem rozpocznie działalność pod marką Barceló Hotels & Resorts. To już ostatnia część z inwestycji, realizowanych w ramach kompleksu Elektrownia Powiśle. Oznacza to zakończenie wszystkich zaplanowanych prac budowlanych przy rewitalizacji terenu dawnej elektrowni, za której realizację odpowiada Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate.

Nowy hotel na mapie Warszawy zaoferuje 151 pokoi, zaś wizytówką obiektu, obok sal konferencyjnych czy restauracji, będzie SkyBar w stylu iberyjskim z basenem na dachu z widokiem na Warszawę. Budynek hotelu, zlokalizowanego przy zbiegu ulicy Zajęczej i Wybrzeża Kościuszkowskiego zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski Architekci, która odpowiada za projekt rewitalizacji Elektrowni Powiśle.

Budynek hotelu marki Barceló domyka całą przestrzeń kompleksu Elektrowni Powiśle od strony Wisły i ulicy Zajęczej, tworząc spójną koncepcję architektoniczną i funkcjonalną z pozostałymi przestrzeniami, jakie w ostatnich latach mieliśmy przyjemność realizować. Jednocześnie jest to również symboliczne zakończenie kompleksowych prac budowlanych w całym kompleksie. Od tego momentu rozpoczynamy nowy rozdział w realizacji naszego projektu, który zyskał już ostateczny kształt i charakter, ale który jednocześnie będzie tętnił życiem i jeszcze nie raz zaskoczy atrakcjami mieszkańców stolicy” – mówi Victoria Yakubenko z Tristan Capital Partners.

Elektrownia Powiśle łączy zabytkową architekturę z nowoczesnymi wnętrzami i funkcjami. Dzięki takiej filozofii, obiekt nie tylko przyciągnął silne i rozpoznawalne marki w części handlowej, ale także stał się domem dla wielu wiodących firm w części biurowej.

Oprócz budowy zakończony został również proces komercjalizacji w całym kompleksie. Zarówno część handlowa, mieszkaniowa jak i biurowa jest w zasadzie w pełni wynajęta. Dostępnych jest zaledwie kilka lokali. Sukces, jaki niewątpliwie osiągnęła Elektrownia Powiśle, to unikalne połączenie wielu funkcjonalności w ramach jednego obiektu, ale także wyjątkowa lokalizacja i historyczne otoczenie, które przyciąga silne i dynamiczne marki” – podkreśla Dariusz Domański, Managing Partner z White Star Real Estate.

Wśród najemców przestrzeni biurowej warto wymienić choćby firmę prawniczą Dentons, główną siedzibę znanej sieci perfumerii Douglas, firmę odzieżową Guess czy w końcu koncern Sony Music Polska. Jedno z pięter w biurowcach w Elektrowni Powiśle zajmuje także zajmująca się realizacją kompleksu firma White Star Real Estate.

Obok przestrzeni biurowych, apartamentów czy hotelu, w Elektrowni Powiśle znajdziemy także cieszącą się dużą popularnością wśród warszawiaków przestrzeń Food Hall, która została wyróżniona w konkursie Food Business Awards 2021 w dwóch kategoriach: Food Hall/Food Court oraz najciekawszy wystrój/design. W obiekcie nie mogło też zabraknąć tradycyjnych restauracji. Jedną z nich jest DOCK19, projektu Mateusza Gesslera, który zaprasza do swojej autorskiej kuchni. Miłośnicy kuchni Tex-Mex czy tradycyjnych dań hiszpańskich również nie będą zawiedzeni, odwiedzając lokale Blue Cactus czy Tres Toros zlokalizowane w kompleksie na warszawskim Powiślu.  W ciągu kolejnych miesięcy w projekcie planowany jest szereg nowych lokali: od znanych konceptów jak Bakery Powiśle i Prime Cut, po nowe koncepty jak Forastero. Łącznie w Elektrowni Powiśle będzie się znajdowało 44 restauracji, barów i kawiarni.

W wielofunkcyjnym obiekcie nie mogło też zabraknąć przestrzeni handlowych, gdzie udało się przyciągnąć wiele ciekawych marek. Przykładem może być zlokalizowany aż na 3 kondygnacjach sklep szwedzkiej marki COS, cenionej za minimalistyczne ubrania w stonowanych kolorach, piękne wystawy i współpracę z designerską marką HAY. Natomiast swój pierwszy butik w Polsce i w Europie Środkowej otworzył w Elektrowni Urban Outfitters. Dwupoziomowy sklep oferuje odzież i akcesoria modowe, ale także kosmetyki oraz książki i płyty z muzyką. Do przestrzeni handlowej, oprócz znanych globalnych marek, dołączyły również znane lokalne marki takie jak: Elementy, Balagan, Orska, Klasyczne Buty czy Galilu, które mają swoją grupę klientów i udanie wpisały się handlową przestrzeń kompleksu.

Funkcjonalność Elektrowni Powiśle uzupełnia strefa Beauty Hall, niezrównana w swojej bogatej ofercie zabiegów, dobranych tak, żeby uzupełniały się wzajemnie i stanowiły jedno miejsce, w którym zadbamy o naszych klientów holistycznie. Wśród dostępnych usług znajdują się wszystkie najnowsze trendy fryzjerskie, innowacyjne zabiegi na twarz i ciało, odprężające masaże, perfekcyjny manicure i pedicure, olśniewający makijaż, depilacja, najnowsze technologie, medycyna estetyczna oraz wiele innych, realizowanych pod okiem najlepszych specjalistów w branży.

Elektrownia Powiśle to projekt typu mixed use, gdzie historia i innowacja przenikają się, tworząc zrównoważone środowisko dla najemców, gości i lokalnej społeczności. Na terenie Elektrowni powstały obiekty handlowo-kulturalno-usługowe, biurowe, mieszkalne oraz hotel. Budowa projektu ruszyła w 2016 r. i zakończyła się na początku 2023 r. Projekt zyskuje światowe uznanie, zdobywając nagrody zarówno w polskich, jak i w międzynarodowych konkursach. W 2020 roku Elektrownia otrzymała nagrodę „Best Mixed-Use Development” podczas International Property Awards, natomiast w 2021 roku została nagrodzona podczas MIPIM Awards 2021, czyli odpowiednikowi „Oscarów” w branży nieruchomości, nagrodą główną w tej samej kategorii.

Powiązane artykuły