Strona główna » Tak będzie wyglądał pierwszy w Polsce Przyjazny Dom Chroniony

Tak będzie wyglądał pierwszy w Polsce Przyjazny Dom Chroniony

przez Edyta Sirko

Już 18 października toruńskim w Hotelu Bulwar odbędzie się 3. Bal Charytatywny Wielkie Serca organizowany przez Stowarzyszenie Małe Rzeczy z Inowrocławia. Pozyskane środki, podobnie jak w latach ubiegłych, zostaną przeznaczone na budowę pierwszego w Polsce Przyjaznego Domu Chronionego.

Od trzech lat Bal Charytatywny Wielkie Serca wzbudza duże zainteresowanie społeczne. Zachęcamy do wsparcia Stowarzyszenia Małe Rzeczy, które od kilku lat aktywnie pomaga zwalczać nierówności spowodowane wykluczeniem społecznym.

Głównym celem Stowarzyszenia Małe Rzeczy jest budowa pierwszego w Polsce Przyjaznego Domu Chronionego przeznaczonego dla samotnych matek wychowujących dzieci oraz samotnych osób starszych. Wzajemna integracja obu tych grup pozwoli na łatwiejszy powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie – mówi Małgorzata Sirko, założycielka Stowarzyszenia.

Wydarzenie odbędzie się w toruńskim Hotelu Bulwar. To eleganckie miejsce doskonale podkreśla wyjątkowy i ekskluzywny charakter wydarzenia, jakim jest Bal Charytatywny Wielkie Serca. W tym roku galę poprowadzi aktor i konferansjer – Jarosław Jakimowicz. Wydarzenie uświetni recital Olgi Bończyk zatytułowany “Piosenki z klasą”, a oprawę muzyczną wieczoru zapewni zespół “Background”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia m. in. loterię wizytówkową z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas Balu zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna, podczas której będzie można wylicytować przedmioty ofiarowane przez polskich oraz zagranicznych darczyńców. Środki finansowe pozyskane z wylicytowanych przedmiotów zostaną przeznaczone na budowę pierwszego w Polsce Przyjaznego Domu Chronionego. Projekt inwestycji autorstwa Piotra Szafranowicza.

Bal jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia. Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP Bydgoszcz, Radio PiK, Dzienik Toruński Nowości, Gazeta Pomorska, przeambitni.pl, vipmag.pl, oczekujac.pl, wideoportal.tv, obcasy.pl, portalgwiazd.pl.

Bilety w cenie 250 zł od osoby można kupić w siedzibie Stowarzyszenia lub przez internet.  Więcej informacji na temat Balu znajduje się na stronie www.malerzeczy.org.

 

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszanie Małe Rzeczy powstało z myślą o osobach wykluczonych społecznie, zwłaszcza o matkach samotnie wychowujących dzieci oraz osobach starszych. Realizowane przedsięwzięcia obejmują działania służące zapobieganiu nierównościom społecznym osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem. Zakres form wsparcia udzielanych przez stowarzyszenie obejmuje m. in.: pomoc w finansowaniu i organizacji leczenia, rehabilitację leczniczą, terapię psychologiczną i organizację grup wsparcia, fachową pomoc pielęgniarską i opiekuńczą.

W 2019 roku Stowarzyszenie Małe Rzeczy zrealizowało również dwa projekty w ramach dofinasowania ze środków unijnych – Akademia Mamy oraz Klub Seniora. Od sierpnia bieżącego roku Stowarzyszenie pełni również funkcję centrum koordynacji Dziennego Domu Opieki Medycznej –  projektu współfinansowanego ze środków unijnych, w ramach którego przewlekle chorzy pacjenci oraz ich rodziny uzyskują wsparcie i opiekę medyczną w warunkach zbliżonych do domowych.

Głównym celem Stowarzyszenia Małe Rzeczy jest budowa pierwszego w Polsce Przyjaznego Domu Chronionego, który będzie integrować samotne matki wychowujące dzieci ze starszym pokoleniem, aby zapewnić łatwiejszy powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

 

Powiązane artykuły