Home Wydarzenia Ponowne otwarcie Suntago już 18 czerwca!

Ponowne otwarcie Suntago już 18 czerwca!

przez Aleksander

W związku z wprowadzeniem czwartego etapu odmrażania gospodarki, park wodny Suntago zostanie ponownie otwarty 18 czerwca bieżącego roku. Bilety można kupić na oficjalnej stronie internetowej Park of Poland w limitowanych ilościach.

Suntago, czyli największy zadaszony park wodny w Europie, to pierwszy etap projektu Park of Poland znajdującego się we Wręczy obok Mszczonowa. Park jest idealną alternatywą dla wakacji za granicą. Bez wyjeżdżania z Polski można spędzić wymarzony urlop w tropikalnym klimacie 32 stopni Celsjusza, w otoczeniu ponad 740 prawdziwych palm przywiezionych z różnych zakątków świata.

Ósmego maja Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Narodowy Instytutu Zdrowia Publicznego zgodnie podkreśliły, że nie wykazano dotychczas przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 poprzez wodę basenową.

Żadne zakażenie przez wodę basenową, szczególnie chlorowaną, nie zostało do tej pory potwierdzone. Wirus SARS-CoV-2 przenosi się wyłącznie w kontakcie bezpośrednim osoby zdrowej z osobą zarażoną. Wszystkie inne drogi przenoszenia są wyłącznie domniemaniami. Dlatego najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego dystansu w kontakcie z innym człowiekiem i przestrzeganie zasad higieny – powiedział profesor Włodzimierz Gut, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii.

Troska o zdrowie Gości to priorytet dla Park of Poland. Dlatego park wprowadza szereg zabezpieczeń, które mają na celu zapewnienie w pełni bezpiecznego pobytu na terenie obiektu i będą sprzyjać relaksowaniu się w komfortowych warunkach:

 • limit osób odwiedzających obiekt w jednym momencie, umożliwiający zachowanie odpowiedniego dystansu,
 • specjalne oznakowanie COVID-19 przypominające o nowych obowiązujących zasadach,
 • codzienna pełna dezynfekcja parku oraz regularna dezynfekcja wszystkich powierzchni wspólnych,
 • system kolejkowy z zachowaniem bezpiecznego dystansu,
 • wydzielone sekcje szafek z zachowaniem odpowiedniego dystansu,
 • zabezpieczenie stanowisk pracowniczych ekranami osłonowymi,
 • płyny dezynfekujące dostępne dla Gości na terenie całego obiektu,
 •  specjalne oznaczenia leżaków*, które zostały poddane dezynfekcji,
 • pracownicy Suntago przeszli wymagane szkolenia i są wyposażeni w środki ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki, środki do dezynfekcji),
 • obowiązek noszenia maseczek w holu głównym oraz w szatniach,
 • bezgotówkowe płatności na terenie całego parku dzięki specjalnym opaskom,
 • dwa rozsuwane dachy umożliwiające cyrkulacje powietrza w słoneczne i ciepłe dni,
 • 2500 miejsc parkingowych, ułatwiających zachowanie odpowiedniego dystansu,
 • część zewnętrzna Suntago zlokalizowana blisko jeziora z dodatkowymi leżakami do wypoczynku oraz placem zabaw dla dzieci (dostępna od lipca).

Co nowego w Park of Poland

Już w lipcu, dla Gości planujących dłuższy pobyt, otworzy się nowoczesne osiedle 92 domków Suntago Village z recepcją i mini delikatesami. Z bazy noclegowej do parku goście będą mogli możliwość dojechać uroczym shuttle busem. W dalszym ciągu trwają także prace nad strefą zewnętrzną Suntago. Do czasu jej otwarcia wszystkie baseny zewnętrzne pozostaną przysłonięte ogrodzeniem. Docelowo w tej części poza leżakami do relaksu znajdzie się wielki wodny plac zabaw dla najmłodszych gości parku.

Ceny i dostępność atrakcji

Bilety do Suntago dostępne są od 10 czerwca oficjalnej stronie Park of Poland pod adresem www.parkofpoland.com. W okresie wakacyjnym od  29 czerwca do 31 sierpnia przez cały tydzień obowiązywać będą ceny weekendowe. Godziny otwarcia Suntago oraz dostępności wybranych atrakcji uległy zmianie. Szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie parku i kanałach społecznościowych.

Powiązane artykuły