Strona główna » Centrum logistyczno-biurowe Gate One Business Park z nowym najemcą

Centrum logistyczno-biurowe Gate One Business Park z nowym najemcą

przez Aleksander Martin

Międzynarodowa firma świadcząca usługi z obszaru data center, wynajęła 21 000 metrów kwadratowych w kompleksie Gate One Business Park na 15 lat. Warszawski park logistyczno-biurowy o łącznej powierzchni 40 000 metrów kwadratowych, wchodzący w skład portfolio Savills Investment Management, jest niemal w pełni wynajęty.

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny działający na rynku nieruchomości komercyjnych, podpisał nową umowę najmu w kompleksie magazynowo-biurowym Gate One Business Park w Warszawie. Najemcą 21 000 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni w budynku Gate Two, została międzynarodowa firma, świadcząca usługi z zakresu data center. Umowa została zawarta na okres 15 lat.

Gate One Business Park to zlokalizowany w Warszawie kompleks logistyczno-biurowy. Inwestycję tworzą dwa budynki o łącznej powierzchni 40 000 metrów kwadratowych, które można przeznaczyć zarówno na jednostki magazynowe, jak i nowoczesne biura. Infrastruktura parku obejmuje 273 miejsca parkingowe (w tym 20 dla samochodów ciężarowych) oraz 56 ramp załadunkowych i bram wjazdowych. Obiekty położone są przy ulicach Modularnej i Działkowej, na terenie warszawskiej strefy przemysłowej, zaledwie 5 kilometrów od Międzynarodowego Lotniska Chopina. Ich lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum miasta i dogodny dostęp do obwodnicy Warszawy oraz drogi ekspresowej S8. Wśród najemców centrum, zarządzanego przez Savills Investment Management znajdują się między innymi Mary Kay, Argus, P4, Rajapack, Johnson Health Tech.

W 2019 roku podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu gruntownego remontu jednego z budynków kompleksu i dostosowaniu go do nowoczesnych standardów rynkowych. Wdrożone przez nas rozwiązania zaowocowały pełnym wynajęciem obiektu i rekordową transakcją. Umowa zawarta na 15 lat jest pierwszym tak długim najmem w lokalizacji miejskiej na warszawskim rynku magazynowym. Jest to również jedna z pierwszych tak znaczących umów najmu zawartych w Polsce z firmą świadczącą usługi z zakresu data center. Rekordowa skala transakcji stanowi dla nas szczególny powód do dumy – powiedziała Julia Racewicz, Senior Asset Manager, Savills Investment Management.

Podczas transakcji Savills Investment Management reprezentowała firma Panattoni Europe, natomiast najemcy doradzało CBRE.

Wynajem ponad 20 000 metrów kwadratowych na potrzeby data center to jedna z największych tego typu transakcji w Warszawie. Nasz klient poszukiwał powierzchni bardzo specyficznej oraz dostosowanej do potrzeb centrum kolokacji danych, którą znalazł w kompleksie Gate One Business Park. Długoterminowa umowa pokazuje duże zaufanie naszego klienta zarówno do Polski, Warszawy jak i wybranej lokalizacji. Bardzo ważnymi elementami umożliwiającym ulokowanie projektu w kompleksie Gate One Business park były elastyczność wynajmującego oraz otwartość na zrozumienie potrzeb najemcy. Jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem, że mogliśmy reprezentować najemcę w tym procesie – powiedziała Kamilla Joszczuk, Associate Director w Dziale Wynajmu Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych CBRE.

Powiązane artykuły