Home Magazyny Startuje Panattoni Park Żory

Startuje Panattoni Park Żory

przez Edyta

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni magazynowych w Europie, uruchamia kolejny punkt na Górnym Śląsku. Jest nim Panattoni Park Żory o planowanej powierzchni 80 000 metrów kwadratowych. Pierwszym najemcą inwestycji został cargo-partner spedycja Sp. z o. o.,  który w parku wynajął 7 000 metrów kwadratowych.

Górny Śląsk podtrzymuje pierwszą pozycję w regionie. Panattoni Europe realizuje w województwie śląskim 233 000 metrów kwadratowych, a teraz wystartował z kolejną strategiczną lokalizacją w południowej Polsce – Panattoni Park Żory. Nowa inwestycja o planowanej powierzchni 80 000 metrów kwadratowych położona jest niedaleko granicy czeskiej, stanowiąc alternatywę dla rynku powierzchni magazynowych w Ostrawie. Budowa pierwszych 40 000 metrów kwadratowych rozpocznie się w trzecim kwartale br., w tym 7000 dla cargo-partner spedycja sp. z o o – międzynarodowego dostawcy rozwiązań informatyczno-logistycznych. Przedsiębiorstwo przeniesie się z magazynu przeładunkowego w Mikołowie i jednocześnie zwiększy dotychczasowo zajmowaną tam powierzchnię, poszerzając działalność o usługi logistyki kontraktowej. Planowany termin zakończenia inwestycji to pierwszy kwartał 2020 roku. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Rozpoczęcie realizacji nowej inwestycji komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe:

Panattoni Park Żory to pierwsze nowoczesne centrum dystrybucyjne w tej lokalizacji, która już teraz staje się strategiczną. Bliskość infrastruktury przygranicznej, strefy ekonomicznej – Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej/Podstrefa Jastrzębsko – Żorska, z którą niemalże graniczy nowa inwestycja Panattoni – oraz nowoczesnej infrastruktury miasta sprawia, że Żory jawią się, jako doskonała baza dla każdego przedsięwzięcia.

Panattoni Park Żory to dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni ponad 80 000 metrów kwadratowych, zlokalizowane niedaleko granicy czeskiej oraz autostrady A1 poniżej węzła Sośnica. Obiekt przystosowany będzie do magazynowania oraz lekkiej produkcji, a po zakończeniu, budynki spełnią najwyższe standardy ekologiczne i energetyczne, między innymi BREEAM.

Powiązane artykuły