Strona główna » Arup z nowym, większym biurem w Gdański Business Center

Arup z nowym, większym biurem w Gdański Business Center

przez Redakcja

Firma Arup zdecydowała się powiększyć swoje biuro w kompleksie Gdański Business Center do 2 000 metrów kwadratowych i przedłużyć umowę najmu o kolejne 8 lat. Przestrzeń, w modernizację której zaangażowany był także Savills Investment Management, zaprojektowano w oparciu o najnowsze trendy wnętrzarskie, wykorzystując przyjazne środowisku materiały, w tym pochodzące z drugiego obiegu. 

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podpisał z firmą Arup umowę przedłużenia najmu w kompleksie biurowym Gdański Business Center w Warszawie. Arup zdecydował się powiększyć wynajmowaną przestrzeń do 2 000 metrów kwadratowych i przedłużyć najem o kolejnych 8 lat.

Arup to firma skupiająca projektantów, planistów, inżynierów, architektów, konsultantów i specjalistów technicznych, świadcząca usługi dla sektora budowlanego w 143 krajach. Od ponad 70 lat przoduje w realizacji najbardziej ambitnych i wymagających inwestycji projektowych i inżynieryjnych. Polski oddział Arup funkcjonuje od 1998 roku, przy czym z Gdański Business Center firma związana jest od 2015 roku.

W nowej przestrzeni Arup, zaprojektowanej z dbałością o najmniejsze detale przez studio badawczo-projektowe Workplace, biuro dedykowane jest pracownikom i odpowiada na ich zróżnicowane potrzeby m.in. poprzez wprowadzenie różnego typu stref – miejsc do cichej pracy samodzielnej, kreatywnych przestrzeni do pracy zespołowej i wymiany wiedzy oraz stref sprzyjających wypoczynkowi i regeneracji. W każdej ze stref pracownik ma możliwość regulacji parametrów takich, jak temperatura, oświetlenie czy wysokość blatu biurka. Dodatkowo, w strefie pracy wszystkie stanowiska biurowe zostały wyposażone w czujniki światła dziennego, dedykowane do aktywnej współpracy z oświetleniem sztucznym. Pomieszczenia zostały wyposażone także w czujniki obecności, umożliwiające wyłączenie światła w czasie dłuższej nieobecności pracownika. Ponadto, oświetlenie sztuczne, rozmieszczone nad stanowiskami pracy, daje dodatkową możliwość dostosowania oświetlenia miejsca pracy do potrzeb indywidualnych danego użytkownika.

Rozwiązania proekologiczne, zmniejszające negatywny wpływ na środowisko, stanowiły kluczowy cel podczas projektowania nowego biura Arup, a następnie podczas realizacji prac remontowych. Do realizacji w zdecydowanej większości wykorzystano materiały pochodzenia naturalnego lub z recyklingu. Ponad 90% znajdujących się w biurze mebli pochodzi z drugiego obiegu, przy czym część elementów pozostało z biura poprzedniego najemcy. Wykładziny dywanowe zostały wyprodukowane z materiału z recyklingu i nie posiadają szkodliwego podkładu bitumicznego. Ważny element biura stanowi  zieleń. Pracownicy Arup wzięli udział w warsztatach rozsadzania roślin, które znajdują się teraz w nowym biurze – łącznie znajduje się tam około 600 roślin. W strefie regeneracji oraz głównym aneksie socjalnym umiejscowionych jest także kilka instalacji związanych z hodowlą roślin jadalnych – farma mikroliści oraz instalacja hydroponiczna pozwalającą na hodowlę ziół.

Poza firmami Arup i Savills IM, w stworzenie tego projektu zaangażowanych było kilkunastu partnerów biznesowych oraz neuronaukowcy czy znawcy roślin, którzy dokładają wszelkich starań, aby nowe podejście do projektowania przestrzeni biurowych stało się standardem. Generalnym wykonawcą realizacji była firma Forbis Group.

Nowe biuro Arup w Gdański Business Center to modelowy przykład tego, że przestrzeń do pracy może być przyjazna zarówno użytkownikom, jak i planecie. Jesteśmy niezwykle dumni z tej realizacji i z faktu, iż to właśnie z naszym kompleksem biurowym Arup postanowił związać się na kolejne lata. Jako Savills IM byliśmy od samego początku mocno zaangażowani w proces powstawania nowego biura Arup. Reprezentując właściciela Gdański Business Center, zorganizowaliśmy m.in. przetarg na wyłonienie  firmy do wykonania projektów wielobranżowych i generalnego wykonawcy prac oraz koordynowaliśmy ich wykonanie. Cały ten proces stanowi doskonały przykład naszego podejścia do zarządzania nieruchomościami znajdującymi się w portfolio Savills IM, opartego na ścisłej współpracy z najemcami i wsłuchiwaniu się w ich potrzeby – powiedziała Julia Racewicz, Head of Asset Management, Office & Logistics, Savills Investment Management w Polsce.

Nasze nowe biuro odpowiada na zróżnicowane potrzeby pracowników i wspiera ich fizyczny oraz psychiczny dobrostan. To przestrzeń, w której zapewniamy elastyczność wyboru miejsca do pracy – zarazem cichej, jak i grupowej. Ponadto, znajdują się tu strefy regeneracji i te wspierające budowanie zdrowych nawyków – drążki do ćwiczeń, stół do tenisa stołowego, kilka dystrybutorów wody czy farma zdrowej żywności. Nowa siedziba Arup w Gdański Business Center, która powstała w duchu „zero waste”, stanowi wizytówkę firmy oraz reprezentuje naszą filozofię i wartości – skomentowała Małgorzata Madalińska, Senior Project Manager odpowiedzialna za realizację projektu w Arup.

Gdański Business Center to nowoczesny kompleks czterech budynków biurowych klasy A, zlokalizowany w centrum Warszawy, oferujący łącznie 101 000 mkw. powierzchni komercyjnej. Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie Gdański Business Center ulokowane są także restauracje, kawiarnia, salon kosmetyczny, przedszkole, centrum medyczne, klub fitness Zdrofit oraz ogólnodostępny dziedziniec z elementami zieleni i małej architektury. W Gdański Business Center znajduje się także 1379 miejsc parkingowych podziemnych i 76 naziemnych oraz infrastruktura dla rowerzystów z 416 stojakami rowerowymi, szatniami i prysznicami. Wśród kluczowych najemców parku biurowego znajdują się Provident, KPMG, Allianz, Philip Morris, Euronet, KMD, Nielsen, Dell EMC.

Inwestycja mogąca pochwalić się certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie Excellent, została zakupiona przez Savills IM w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych.

Powiązane artykuły