Strona główna » Roboty sprzątające czyszczą gdański biurowiec Olivia Star

Roboty sprzątające czyszczą gdański biurowiec Olivia Star

przez Redakcja

Olivia Centre, jedno z czołowych centrów biznesowych w Polsce rozpoczęło testy nowoczesnych robotów czyszczących  –  R3 SCRUB i LEO SCRUB. Innowacyjne maszyny zostały wdrożone w lobby Olivia Star – najwyższego budynku centrum. Roboty serii SCRUB nie potrzebują przerw na kawę – energię potrzebną do dalszej pracy szybko odzyskują dzięki niedużej stacji ładującej.

Zaawansowane technologicznie roboty czyszczące zostały dostarczone przez firmę Agapit – Cleaning Equipment, wiodącego producenta i importera technologii utrzymania czystości w Polsce. Wyposażone w najnowocześniejsze systemy nawigacji i czujniki, roboty są w stanie skutecznie i precyzyjnie sprzątać, minimalizując jednocześnie ewentualne zakłócenia dla pracowników i gości Olivia Centre. To jednak nie wszystko, te niewielkie, futurystyczne maszyny poruszają się z gracją baletnicy, z łatwością omijając przeszkody i pozostawiając idealnie czystą powierzchnię.

Jesteśmy dumni, że możemy być pionierami w wykorzystywaniu nowych technologii w obszarze utrzymania czystości. Ciągła innowacja jest kluczowym elementem naszej strategii, a te roboty czyszczące to tylko jeden ze sposobów, w jaki dążymy do tworzenia efektywnych, zrównoważonych i innowacyjnych przestrzeni dla naszych najemców i gości – mówi Karol Serafiński, kierujący działem Facility Management w Olivia Centre.

Roboty są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie. Dzięki zestawowi czujników i zaawansowanym systemom nawigacji, mogą łatwo omijać osoby oraz przeszkody na swojej drodze, co zapewnia bezpieczeństwo zarówno dla urządzeń, jak i dla ludzi.

Poza tym, R3 SCRUB i LEO SCRUB mają różne tryby pracy, które pozwalają im skutecznie pracować w różnych środowiskach i sytuacjach. Na przykład, mogą pracować w trybie cichym podczas godzin szczytu, aby minimalizować zakłócenia dla pracowników i gości. Testowany model LEO SCRUB ma możliwość komunikacji głosowej, która pozwala na interakcję z ludźmi poprzez proste komendy głosowe lub wiadomości. Dodatkowo, dzięki przyjaznemu interfejsowi i całej gamie pikselowych min, wyrażają emocje. Goście tarasu widokowego na 32 piętrze oraz pracownicy Olivia Centre mogą być zaskoczeni, kiedy w lobby budynku z prośbą „przepraszam, chciałbym tu posprzątać” zwróci się do nich sympatyczny robot.

Olivia Centre będzie na bieżąco informować o wynikach testów tych niesamowitych maszyn i ich wpływie na codzienne życie użytkowników centrum. Być może już niedługo czeka nas robotyczna rewolucja w przestrzeniach biurowych.

Powiązane artykuły