Strona główna » Startuje ostatni etap Osiedla Mickiewicza

Startuje ostatni etap Osiedla Mickiewicza

przez Edyta Sirko

Spółka mieszkaniowa Skanska uruchamia sprzedaż Osiedla Mickiewicza 4. To już ostatni etap tej bestsellerowej inwestycji zlokalizowanej w Warszawie na styku Żoliborza i Bielan, w kameralnej, zielonej okolicy. Pełne zieleni części wspólne z zachowanym starodrzewiem, przyrodniczą ścieżką edukacyjną i parkiem o powierzchni 3,5 tysięcy metrów kwadratowych, świetna infrastruktura rowerowa czy też sprzyjająca integracji sąsiedzkiej strefa Öppen – to niewątpliwe wyróżniki tego osiedla. Do sprzedaży trafiły 132 mieszkania budowane zgodnie z wysokimi, prośrodowiskowymi standardami, wyposażone dodatkowo m.in. w okna z nawiewnikami antysmogowymi.

W ramach 4. etapu Osiedla Mickiewicza spółka mieszkaniowa Skanska zrealizuje dwa sześciopiętrowe budynki z mieszkaniami o powierzchni od około 27 do ponad 100 metrów kwadratowych. Zaprojektowano je z troską o maksymalny dostęp do światła dziennego, który zapewnią panoramiczne okna o wysokości ok. 2,4 metrów. Dzięki zainstalowanym nawiewnikom antysmogowym wyposażonym w filtry zatrzymujące pyły i alergeny poprawią one także jakość powietrza w pomieszczeniach. Każde mieszkanie ma również wygodny balkon lub loggię.

 

Osiedle Mickiewicza znajduje się w zagospodarowanej części Warszawy – są szkoły, przedszkola, przychodnie, kilka parków i Las Bielański – lubiane miejsce relaksu dla mieszkańców. Blisko stąd też do serca kameralnej dzielnicy i jej atrakcji: Plac Wilsona, kino Wisła, teatr Komedia są w zasięgu krótkiego spaceru.

Zielony Mickiewicz

Kiedy zaczynamy projektować nasze osiedla, analizujemy ofertę mieszkaniową danej dzielnicy. Na Żoliborzu i Bielanach dostrzegliśmy zapotrzebowanie klientów na nowoczesne apartamenty o podwyższonej klasie. Zaoferowaliśmy więc inwestycję o wysokim standardzie, wybudowaną z poszanowaniem przyrody. Aż 60 procent obszaru osiedla stanowi powierzchnia biologicznie czynna. W przyszłym roku zrealizujemy też park o powierzchni 3,5 tysięcy metrów kwadratowych., który służyć będzie sąsiedzkiej rekreacji, przy okazji minimalizując natężenie dźwięków docierających z okolicy. Z odpowiednią starannością zaprojektowaliśmy także wewnętrzny ogród z blisko pięćdziesięcioma gatunkami roślin, charakterystycznymi dla tutejszego ekosystemu – mówi Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska.

Osiedle Mickiewicza jest wkomponowane w bogatą zieleń i starodrzewie, które dodatkowo oddziela je od pobliskich ulic. Na terenie inwestycji mieszkańcy znajdą także przyrodniczą ścieżkę edukacyjną. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych etapów i ten będzie certyfikowany w systemie środowiskowym BREEAM. Potwierdza on prowadzenie budowy z poszanowaniem środowiska oraz wysoką jakość projektu, którą zapewnia m.in. użycie bezpiecznych materiałów wykończeniowych z niską emisją LZO (lotnych związków organicznych) oraz zastosowanie rozwiązań energooszczędnych, takich jak oświetlenie LED w częściach wspólnych, aktywowane czujnikami ruchu.

Projekt powstał w znanej pracowni HRA Architekci. W częściach wspólnych budynków dominować będą jasne drewno, biel i czerń. Dostęp do każdego z pięter zapewnią cichobieżne windy, przystosowane do przewożenia wózków dziecięcych i korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami. Dla Skanska zrównoważone budownictwo to także konieczność znoszenia barier architektonicznych, aby osiedle było dostępne dla każdego mieszkańca. Dlatego deweloper zadbał także o minimalną liczbę krawężników i progów.

 W dobrym sąsiedztwie

Osiedle Mickiewicza to lubiana przez mieszkańców inwestycja Skanska. Projekt jest usytuowany przy ul. Rudzkiej, w dzielnicy z historyczno-parkowym dziedzictwem. Zapewnia też szybki dojazd do śródmieścia – ten zajmuje jedynie 12 minut samochodem lub 10 minut metrem. W pobliżu znajduje się stacja Słodowiec, a bogata sieć ścieżek rowerowych pozwala na sprawne przemieszczanie się jednośladami.

Miejsca, takie jak Osiedle Mickiewicza sprzyjają budowaniu więzi sąsiedzkich. To za sprawą nie tylko przemyślanej aranżacji zielonych terenów, ale także specjalnie przygotowanej przestrzeni służącej międzypokoleniowej integracji. Na parterze jednego z budynków osiedla deweloper zrealizował świetlicę o wybranej przez mieszkańców nazwie „Öppen”, w której sąsiedzi będą mogli razem obejrzeć film lub mecz, zagrać w brydża, odrobić z dzieckiem lekcje albo napić się w swoim towarzystwie kawy.

Powiązane artykuły